Tasarım doğayla bütünleşen, manzara ile görsel ilişki kuran bir "YAŞAM AKSI" kurmak ve bunun üzerinde gelişim sağlamak üzere kurgulanmıştır.

Konut yerleşiminin girişini oluşturan, giriş platformu ile başlayan yeşil ve suyu içinde bulunduran, kot farklılıklarıyla değişken mekanlar sunan, farklı vistalara olanak veren, yer yer sosyal yaşam alanlarına açılan ve sosyal yaşam tesisi ile sonlanan bir yaşam aksı olan ‘’ALLE’’ projesinin temel omurgasını oluşturmaktadır.

Farklı plan şemaları ve farklı büyüklüklerde konut tipleri oluşturularak, konut yerleşimi içerisinde çeşitlilik oluşturmuştur. Zengin dış mekan düzenlemesi ile kullanıcılara daha özel açık mekanlar sağlanmıştır.

Alle üzerinde yer alan konutlar allenin yarattığı auranın içinde bulunurken, allenin tüm imkanlarından yararlanmaktadırlar. Arsanın çeperlerinde konumlanan bitişik nizam düzeninde olan konutlar ise kendilerine ait büyük bahçeleri ile doğayla bütünleşmektedirler.

Konutların ön ve arkalarında oluşturulan teraslar, bu teraslarda kullanılan pergolalar açık-yarı açık alan ilişkisini sağlamıştır .Ekolojik yapıya uygun olarak tasarlanan ‘’VİLLA ALLE‘’konutlarında cephelerde kullanılan geniş cam yüzeyler ve sirkülasyon aksında yer alan ışıklıklar ile iç mekanda doğal ışık zenginliği oluşturmuş ve manzaradan optimum yararlanılmıştır.

Çevre düzenlemesinde bölgenin ekolojik ve iklimsel koşullarına uygun az bakım gerektiren, fazla su tüketmeyen peyzaj düzenlemesi yapılmıştır.

Tüm bu yaklaşımlar ışığında VİLLA ALLE, mekanın ve zamanın ruhuna hitap eden ve aynı zamanda yenilikçi ve farklılık yaratmayı amaçlayan özgün bir mimari konsept ile hayata sunulmuştur.

 • Villa Alle yaşam ve eğlence
 • Villa Alle yaşam ve eğlence
 • Villa Alle yaşam ve eğlence
 • Villa Alle yaşam ve eğlence
 • Villa Alle yaşam ve eğlence


Yeni yaşam tarzınız size dolu dolu bir hayatın kapılarını açıyor. 5 farklı tipte 30 adet konuttan oluşan Villa Alle'de açık yüzme havuzu, açık ve kapalı otopark, Villa Alle sakinlerine özel Alle Club, açık ve kapalı otopark, çocuklar için oyun alanı ve farklı dinlenme alanları sizi ve ailenizi bekliyor.

Villa Alle'nin özgür ruhu konuklarına farklı sosyal seçenekler sunuyor:

 • Fitness salonu
 • Sauna ve duş alanları
 • Kapalı dinlenme alanları
 • Açık yüzme havuzu
 • Açık bar
 • Cafe
 • Alle Club
 • Çocuklar için oyun alanı

İncelik ve sadelik Villa Alle'nin yaşam alanlarını tanımlayan kavramlar. Villa Alle'nin tüm iç ve dış mekan çözümleri minimum detay, maksimum konfor sunmak üzere tasarlandı. Ekolojik yapıya uygun olarak tasarlanan Villa Alle evleri gün ışığından maksimum seviyede yararlanan geniş ve ferah iç cephelere sahip. Villa Alle'de araç yolları azaltılarak size ve ailenize kalan yeşil alan arttırıldı. Otopark, teknik birimler ve depolar gibi yapılar yer altına çekilerek yaşam alanınızı daha da özgürleştirildi. Bölgenin ekolojik yapısına uygun olarak yapılan peyzaj düzenlemesinde bakımı kolay ve doğal malzemeler seçildi.

Villa Alle'yi benzersiz kılan tüm bu detaylar size ve ailenize kendi kişiliği olan seçkin bir konsept sunuyor. Villa Alle'nin ekolojik yapıyla iç içe olan ruhu, size şehir hayatının zoraki yapaylığını unutturuyor.

Yeni yaşam tarzınızın başlangıç noktası Villa Alle Yalova'nın merkezine 7km uzaklıkta yer alıyor. Termal merkezlere 3km olan Villa Alle, Yalova'nın en nezih bölgelerinden Kadıköy'de konumlanıyor.

Dortek
Dupont
Franke
Hüppe
Kale Seramik
Rehau
Şerifoğlu Parke
Vitra
Ytong